UŽ DOST! aneb téma o kterém se nemluví - zemědělství

2. prosince 2012 v 8:51 | Páti |  Myšlenky
Určitě si někdo v dětství říkal:,,Odkud se to jídlo asi bere...?" Tuto odpověď asi mnoho rodičů ignorovalo... Ani se nedivím. Způsob, jakým jednají "výrobny masa" s planetou, zvířaty, lidmi je neuvěřitelně nechutný.

Mnoho lidí je nemocných právě díky jídlu. Nechci tady psát to, na co se můžete v klidu podívat, ale faktem je: Proč nejdeme po stopách potravin? Od semínka po supermarket? Lenost, nebo strach? Možná, že lidé mají spíše strach zjistit, odkud je ta šunka, kterou právě jíte. Nebo to vajíčko, které jste včera dali do mouky. A co teprv ten hamburg, který jste měli v neděli k večeři? ... Ani nemluvím o těch brambůrkách, které byly o víkendu na stole u televize...

Tím, že nakupujeme brambůrky, hamburgry, coca-coli (pardon, nevím jak se to píše), energy drinky, fanty, miliony cukru v každé potravině, tuk, tuk, tuk... Tím přispíváme na výrobu dalších takových hnusů. Ale co kdyby polovina lidí v evropě nebo alespoň ti bohatí (aby teda alespoň k nečemu byly, že?) toto nekupovali, a místo toho by kupovali BIO potraviny (neříkám, že to opravdu je bio... Kdo ví...) nebo nakupovali na farmářských trzích, nebo pár potravin od malých zemědělců s možností podívat se jak zvířata žijí, co jí a kdo se o ně stará. Neříkám, že není pravdou to, že by potom lidé neměli co jíst, ale kdyby si každý pěstoval základní potraviny sám, o umělé potraviny by už nebyl zájem, a ONI by s tím museli něco dělat.

Necítíte se být trochu ošizeni? Vy zaplatíte za něco, z čeho budete mít problémy nadosmrti a jim je to jedno?
Nepochází náhodou všechny spory z tohoto odvětví?
Kdo řekl, že nemáme právo vědět, co doopravdy kupujeme? Copak máme přestat kupovat, aby nám to řekli?

Kdyby bylo zaručeno, že po smrti se převtělíme do něčeho jiného, nebáli by jste se umřít?
Kdyby existoval posmrtný život v ráji a bylo by to dokázáno, nechtěli by jste umřít?
/trochu mimo téma, vím/

(http://www.stream.cz/uservideo/667834-vite-co-jite)
Podívejte se alespoň na posledních 15 minut tohoto dokumentu. A zamyslete se...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://www.takepart.com/foodinc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maryuuan-Mo Maryuuan-Mo | Web | 2. prosince 2012 v 12:02 | Reagovat

Já o tomhle tématu něco vím, studuji totiž ekologii, ale můžu si dovolit kupovat jen ty nejlevnější potraviny a v bytě si opravdu vlastní zeleninu moc vypěstovat nejde.
Asi tři nebo čtyři moji spolužáci si chtějí v budoucnu založit ekofarmy.

2 Rivee* Rivee* | Web | 3. prosince 2012 v 22:03 | Reagovat

Hodně zajímavé téma.
No, já už zjistila, co je za hnusy v "normálních" jogurtech, nebo v krabicovém mléku. :/ A taky v masu. :( Že se ti lidé nestydí to prodávat! Maso jím jedině kuřecí, z farmářského obchodu (ano, možná jsem vybíravá..), jelkož z těch antibioticky nastříkaných, z těch "normálních", je mi na blití. :/ A navíc, jak se někdo může tak krutě chovat ke zvířatům?! Viděla jsem jedno video, jak si žijí "normální" (už jsem s tím "normální" asi trochu otravná, ale já si nemůžu pomoct..) prasata nebo krávy a půl hodiny jsem brečela. Za tohle bych fakt vraždila.
Vážně by mě zajímalo, co si ti lidé od toho slibují, že cpou do všeho takový hnus. Asi výmysl moderní doby! :/

Vím, že to s tímto článkem vůbec, nesouvisí, ale poprosila bych tě, abys mi do středy poslala fotku do Photo Challenge. :)

3 Rivee* Rivee* | Web | 6. prosince 2012 v 21:48 | Reagovat

Aha, tak to opravdu nevím, čím to je. :/ Zkus to poslat ještě jednou, přidala bych to tam..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama