Kouzlo v tropických rostlinách

28. dubna 2012 v 22:50 | Páti |  Myšlenky
Ahoj, tak jsem zase po dlouhé pauze zde.
Nevím, jestli jste si toho všimli, ale kromě amatérského fotografování, králičího hopu a koní jsem si našla zálibu v tropických plodících rostlinách. Sice tomu vůbec nerozumím, ale nevadí :D Chtěla bych Vám ukázat pár fotek, jak se daří mým rostlinám :)

Citroník

Tento citroník mám od příbuzné (tety) teď nevím jestli je z pecky a nebo z řízkování. Každopádně už prý jeden citron měl, takže možná se mi podaří vypěstovat také pár citronů. Musím se přiznat, že se s ním začíná cosi dít, což sami uvidíte na fotografiích. Začíná mi "slzet" prý že z toho bude květ, tak uvidíme no. Slzí mi na koncích větviček.
Zajímavosti co jsem našla při brouzdání na internetu:
Citroník prý nechává na své listy usazovat prach a tím čistí vzuch v místnosti.
Jeho květy jsou bílé, velké a krásně voní.
Je samoprašný.
Když ho neopylujete (což nevadí, protože je samoprašný) plody jsou bez pecek.


Mangovník

Tuto rostlinku jsem si vypěstovala sama z pecky (divila jsem se, že mi vůbec vyklíčilo, protože byla zima. Hned po vyjmutí pecky z obalu jsem dala semínko do misky s teplou vodou a přikryla pytlíkem na uchovávání potravin a vytvořila takové klima), ale moc se jí nedaří. Teda spíš já jsem jí "zkazila" nejspíš jí od spodu uhnívají kořeny (mangovník je velice náchylný na kořeny) a teď už i stonek, a divně se kroutí listy, jakoby usychlaly. Zvolila jsem vše špatně, špatný květináč, špatná zemina, špatné místo, špatně jsem ho zalívala... No nevím jestli se ještě vzpamatuje. Nicméně ho dávám ven, aby přebytečnou vodu "vysálo" sluníčko. Nechce se mi ani sem dávat moc fotky, protože je to chudáček (když vyraší lístečky, zachvíli zase odpadnou :( ) ...

Už mi zbývá jen jeden lísteček. Jinak jsem dala zeminu uschnout, ale nevím. Zase se nechce voda vsáknout dolu takže bych celej květináč i s tím pitomím substrátem nejradši vyhodila z okna, ale co se dá dělat.

Jakýsi citrus podobný mandarinkovníku

Utrpěl mi nakažení. Při nákupu vypadal ještě hezky, ale později jsem objevila to nakažení, a musela jsem ho kompletně ostříhat.


Plody bohužel nebudou k jídlu, takže zbytečně vyhozené peníze. (Kupované v Maďarsku)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama